Profesjonalne nożyce gilotynowe do blachy

Dzięki specjalnym nożycom do blachy nigdy nie będziesz miał problemów z tym, aby docinać i obrabiać sobie arkusz dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Tego typu noże mogą być śmiało wykorzystywane do cięcia blach nierdzewnych, aluminiowych czy stalowych.

Różne typy nożyc do blachy

Obecnie na rynku można wyróżnić wiele różnych i bardzo ciekawych modeli, które dzielimy na kilka kategorii. Otóż mamy dostępne nożyce pneumatyczne, hydrauliczne czy manualne. Te ostatnie stosuje się w przypadku, kiedy zależy Ci na tym, aby przeciąć cienką blachę o grubości od 0,3 do 2 mm. Działają na zasadzie dźwigni i radzą sobie bardzo dobrze przy wycinaniu arkuszy o małych formatach.

Z kolei nożyce mechaniczne swoje działanie opierają na tzw. mechanizmie wahadłowym, który gwarantuje zastosowany w urządzeniu silnik mechaniczny. Ich możliwości są przeważnie mocno uzależnione od rodzaju i grubości blachy.

Następne na naszej liście są nożyce hydrauliczne, które mają zdecydowanie jedne z większych i lepszych możliwości wykonywania cięć. W tym wypadku można ciąć materiał, który ma do 8 metrów długości i 40 mm grubości, więc mamy do czynienia z wielką wydajnością oraz możliwościami. Działanie tego typu nożyc polega na tym, że górny nóż dociska materiał na dolny za pomocą siłownika hydraulicznego.

Co najlepiej wybrać?

Wiele zależy tutaj głównie od tego, do jakich zastosowań chciałbyś wykorzystywać nożyce. Jeśli będą to drobne obróbki blacharskie, to nie ma sensu wydawać kilkuset złotych lub nawet kilku tysięcy, na nożyce, których możliwości i tak nie wykorzystasz w pełni. Wystarczą w takim wypadku proste nożyce manualne.

W przypadku, kiedy jesteś dekarzem, to wtedy na pewno lepiej byłoby używać nożyc mechanicznych, bowiem oferują one znacznie większą wygodę pracy oraz dokładność. Najpierw więc zastanów się po co Ci będą nożyce, a potem wybierz się do sklepu.