Maszyny potrzebne w warsztacie stolarskim

Nie można się nie zgodzić, że warsztaty stolarskie pełnią ważną rolę na rynku, zapewne ciężko byłoby się nam obejść w obecnych czasach bez ładnych mebli, które stoją w pomieszczeniach naszych mieszkań i domów. Niemniej jednak, czy ktokolwiek zastanawia się w jaki sposób meble powstają? Poniżej przedstawiam Ci kilka najbardziej popularnych maszyn stolarskich, które codziennie wykorzystuje się w warsztatach na całym świecie.

Frezarka do drewna

Raczej już zdarzyło Ci się słyszeć tą nazwę, jednak czy wiesz jak działa ta maszyna? Otóż jest to nic innego jak specjalna obrabiarka, która służy do obróbki drewna poprzez skrawanie powierzchni obrabianego elementu. Stosuję się ją zarówno w przypadku powierzchni o różnych kształtach, jak i płaskich.

Czopiarka

To narzędzie pozwala stolarzowi do profilowania i jak najlepszego formowania drewna. Nadaje się również do materiałów drewnopodobnych.

Pilarka stołowa

Tą maszynę również pewnie kojarzysz i zdajesz sobie sprawę z tego, jak ona wygląda. Najprościej rzecz ujmując ma wygląd stołu, w którym ktoś na środku blatu zamontował piłę tarczową. Najlepiej sprawdza się w cięciu drewna.

Strugarka do drewna

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia tego typu służą przede wszystkim do strugania drewna. Można je podzielić na takie, które przeznaczone są do powierzchni płaskich, jak i kształtnych.

Nowoczesne maszyny

Jeszcze kiedyś nie było takich możliwości jak teraz i używało się przede wszystkim narzędzi manualnych. Obecnie jednak wszystko się zmieniło i również do warsztatów stolarskich wkradła się technika. Warto korzystać z tego typu rozwiązań, ponieważ to znacznie usprawnia pracę i pozwala na wykonywanie jeszcze ładniejszych mebli i elementów z drewna.